Łódź: zakończyła się modernizacja interny w szpitalu Jonschera

Autor: lodz.wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 07 września 2017 17:09

Miejskie Centrum Medyczne im. Jonschera jest największym beneficjentem wśród łódzkich szpitali, jeśli chodzi o wydatki magistratu na poprawę infrastruktury medycznej. Właśnie wyremontowano w nim oddział wewnętrzny - informuje Gazeta Wyborcza.

Łódź: zakończyła się modernizacja interny w szpitalu Jonschera
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Wymienione zostały instalacje elektryczne i wentylacyjne, a także hydraulika. Zależało nam, aby pacjenci mieli jak najlepsze warunki i to się udało - mówił Konrad Łukaszewski, dyrektor szpitala im . - Bardzo duże słowa uznania trzeba skierować do personelu medycznego, który pracował tu w naprawdę trudnych warunkach, a teraz też odczuje zmianę na lepsze.

- Choć Jonscher nie jest placówką uniwersytecką, pełni na medycznej mapie miasta  ważną rolę - podkreślał Adam Antczak, prorektor ds. klinicznych Uniwersytetu Medycznego. - W Łodzi brakuje łóżek internistycznych, więc nowy, piękny oddział to dla łodzian radosna wiadomość.

Prof. Ilona Kurnatowska, wojewódzki konsultant w dziedzinie chorób wewnętrznych podkreślała, że teraz oddział osiągnął pod względem lokalowym poziom europejski. - Doskonałe warunki na pewno wpłyną na samopoczucie pacjentów, więc także na szybszy powrót do zdrowia, czego im serdecznie życzę - mówiła podczas uroczystego otwarcia oddziału.

Więcej: lodz.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum