Łódź: wreszcie zbliża się finał budowy Centrum Kliniczno-Dydaktycznego

Autor: KL/Rynek Zdrowia • • 03 marca 2011 11:42

Jeszcze w marcu br. ma ruszyć Zakład Diagnostyki Obrazowej w powstającym Centrum Kliniczno-Dydaktycznym łódzkiego Uniwersytetu Medycznego. Wkrótce do użytku zostaną oddane: izba przyjęć i rejestracja. Budowa całego Centrum ma być zakończona do końca 2011 roku.

Łódź: wreszcie zbliża się finał budowy Centrum Kliniczno-Dydaktycznego

 Zakład Diagnostyki Obrazowej wyposażono w najnowocześniejszej klasy tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny i USG. Na pozostałych oddziałach trwają prace wykończeniowe.

W sumie do końca roku do użytku ma zostać oddanych dziewięć pięter Centrum, do których zostaną przeniesione, m.in.: kardiologia (75 łóżek) i kardiochirurgia (44 łóżka) z Uniwersyteckiego Szpitala klinicznego nr. 3 im dr. Sterlinga , ortopedia (55 łóżek) i rehabilitacja (27) z Wojewódzkiego Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Narządu Ruchu im. dr. Z. Radlińskiego oraz nefrologia (49 łóżek) z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 im. N. Barlickiego.

W lecznicy znajdą się również oddziały z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Madurowicza; dwie kliniki ginekologii (po 27 łóżek), dwie kliniki patologii ciąży i neonatologia (w sumie ok. 80 łóżek).

- W 2012 roku Centrum powinno już przyjmować chorych - mówi portalowi rynekzdrowia.pl prof. Dariusz Nowak, prorektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. To koniec 35-letnich zmagań z tą inwestycją...

Jak wyjaśnia nam profesor, opóźnienie uruchomienia Centrum w ostatnim czasie wynikało nie tyle z braku funduszy, co z konieczności takiego przygotowania profilu medycznego, by nowa lecznica była rentowna.

- Nie jest sukcesem otworzyć nowy piękny szpital, ale tak nim kierować, by jego działanie było opłacalne. Musieliśmy w pewnym momencie zmienić początkowo zakładany program medyczny, aby zapewnić lecznicy umowy z NFZ. Wiązało się to również z wprowadzeniem do placówki takich podmiotów, które takie kontrakty mają. I chyba to się nam udało, chociaż proces ten wciąż jeszcze trwa - podkreśla prof. Dariusz Nowak.

Prorektor dodaje, że w trakcie trwania budowy Centrum zmieniły się też wymagane standardy dla tego typu placówek. - To również zmuszało nas do wprowadzania kolejnych zmian w pracach budowlanych, co wpłynęło na termin realizacji inwestycji - zaznacza profesor.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum