Łódź: wielki remont w Centrum Zdrowia Matki Polki

Autor: dzienniklodzki.pl/Rynek Zdrowia • • 02 maja 2019 16:15

32 mln złotych będzie kosztował remont Kliniki Położnictwa, Perinatologii i Ginekologii w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, który rozpocznie się w połowie roku. Inwestycja będzie sfinansowana z funduszy unijnych.

Łódź: wielki remont w Centrum Zdrowia Matki Polki
Fot. materiały prasowe, Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi (zdjęcie ilustracyjne).

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki, jeden z największych ośrodków medycznych w Polsce, został otwarty 26 maja 1988 roku - przypomina Dziennik Łódzki. Po 31 latach intensywnej eksploatacji szpital przygotowuje się do wielkiej inwestycji. Odnowiony zostanie między innymi blok porodowy na trzecim piętrze szpitala.

Dziś sale porodowe i boksy dla mam i dzieci są zamknięte dla pacjentów. Wkrótce całość zostanie wyburzona - pozostaną tylko ściany nośne. Prace obejmą powierzchnię około 5 tys. mkw. Na oddziałach zbudowanych jeszcze w latach 80. powstaną sale jedno- i dwuosobowe z łazienkami. Przy każdym łóżku matki będzie łóżeczko dla noworodka oraz punkt pielęgnacyjny. W planach są też: sala neonatologiczna, sala nadzoru pielęgniarskiego oraz nowoczesne gabinety zabiegowe.

Czytaj: dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum