Łódź: w marcu ma ruszyć rozbudowa Centrum Kliniczno-Dydaktycznego

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 23 grudnia 2019 11:32

W marcu przyszłego roku Uniwersytet Medyczny w Łodzi planuje rozpocząć rozbudowę Centrum Kliniczno-Dydaktycznego. To będzie jedna z największych inwestycji w łódzkiej służbie zdrowia. Do Centrum mają zostać przeniesione oddziały i kliniki rozsiane po całej Łodzi.

Łódź: w marcu ma ruszyć rozbudowa Centrum Kliniczno-Dydaktycznego
Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

W listopadzie Uniwersytet Medyczny w Łodzi ogłosił przetarg na prace budowlane. Oferty będzie można składać do końca stycznia. Jak informuje Joanna Orłowska, rzeczniczka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, inwestycja jest tak duża, że firmy wciąż zgłaszają kolejne pytania, (jest już ich ponad 1,2 tys.).

W lutym UM planuje wyłonić wykonawcę, a w marcu uczelnia chce podpisać umowę i rozpocząć długo wyczekiwaną inwestycję. Gotowe są już projekty rozbudowy CKD. Na pierwszym piętrze szpitala ma być nowa izba przyjęć, zespół poradni, także oddział chemioterapii dziennej. Przewidziano tu także poczekalnię na prawie 80 osób i szatnie.

Wyżej ma być m.in. oddział radioterapii, kardiologii dziecięcej, elektrokardiologii, ginekologii onkologicznej czy urologii. Według projektu w szpitalu gigancie znajdzie się też chirurgia onkologiczna, oddział geriatryczny, a na samej górze będzie oddział położniczy. Każda z sal ma zostać wyposażona w stanowisko pielęgnacji noworodka z wanienką, przewijakiem oraz stolikiem zabiegowym. Przy każdym z łóżek ma być łóżeczko dla noworodków.

Inwestycja według początkowych planów miała się zakończyć w 2023 r. Na rozbudowę CKD z budżetu państwa przeznaczono 453,7 mln zł. Do tego uczelnia dołoży 20,8 mln zł.

Więcej: lodz.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum