Łódź: w dawnym szpitalu powstanie ośrodek rehabilitacyjny i opiekuńczy

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 24 kwietnia 2019 13:40

Przy ul. Krzemienieckiej 5 w Łodzi już wkrótce zostaną wybudowane Senioralne Mieszkania Serwisowane, czyli apartamenty przeznaczone dla osób starszych, w pełni przystosowane do potrzeb niepełnosprawnych i ograniczonych ruchowo. Lokale te będą funkcjonowały w formule tzw. mieszkań asystowanych.

Łódź: w dawnym szpitalu powstanie ośrodek rehabilitacyjny i opiekuńczy
Seniorzy będą mieli zachowaną prywatność i niezależność a przy okazji zapewnioną stałą, profesjonalną opieki nad osobami starszymi. Fot. Archiwum

Mieszkania asystowane będą tworzyć senioralne wspólnoty mieszkaniowe zorganizowane w zrealizowanych przez Budomal obiektach wielomieszkaniowych. Dzięki temu seniorzy będą mieli zachowaną prywatność i niezależność, a przy okazji zapewnioną stałą, profesjonalną opiekę - informuje Gazeta Wyborcza.

Budynek przy Krzemienieckiej 5 powstał w 1929 roku z inicjatywy Polskiego Czerwonego Krzyża. Działały w nim oraz w dobudowanych na jego tyłach dwóch parterowych pawilonach oddziały internistyczne i chirurgiczne. W czasie II wojny światowej obiekt trafił w ręce niemieckiego Czerwonego Krzyża, a po niej wrócił do pierwotnego właściciela. Wtedy działalność rozpoczął tam m.in. oddział dermatologiczny, z którym szpital przy Krzemienieckiej kojarzony był do samego końca jego funkcjonowania.

Przez kilka lat budynek stał opuszczony. Teraz zainteresowała się nim firma Budomal, która podjęła się budowy Senioralnych Mieszkań Serwisowanych. Inwestycję zaprojektowaną w taki sposób, by bariery związane z wyjściem z domu były jak najmniejsze. Lokator będzie mógł łatwo skorzystać z kawiarni, restauracji, biblioteki czy czytelni. Również zabiegi dla seniorów będą na wyciągnięcie ręki bez konieczności jeżdżenia gdziekolwiek i stania w kolejkach.

Więcej: lodz.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum