Łódź: unijne wsparcie dla onkologii dziecięcej

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 18 sierpnia 2009 15:49

Ponad 613,7 tys. zł wyniesie unijna refundacja kosztów remontu i modernizacji Oddziału Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 4 w Łodzi.

Łódź: unijne wsparcie dla onkologii dziecięcej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Uzyskanie takiego dofinansowania  było możliwe dzięki dodatkowemu naborowi programu ZPORR, ogłoszonego w ramach nadkontraktacji środków w 2008 rok. W województwie łódzkim dofinansowane zostało ponad 20 projektów dotyczących poprawy infrastruktury służby zdrowia.

Wśród pięciu kwalifikowanych do wsparcia projektów złożonych przez szpitale kliniczne, najwyższą (a drugą spośród wszystkich zgłoszonych wniosków) punktację uzyskał projekt: „Remont i Modernizacja Oddziału Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 4”.

Projekt przygotowany przez administrację szpitala oraz zespół profesora Wojciecha Młynarskiego z Kliniki Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii pozwoli na unowocześnienie i dostosowanie do standardów UE oddziału prowadzącego terapię dzieci z chorobami nowotworowymi.

W ramach projektu przeprowadzone zostały nie tylko prace remontowe w oddziale, ale również zakupiono nowoczesny sprzęt do monitorowania leczenia, zautomatyzowanej podaży leków oraz terapii powikłań nefrologicznych (hemodiafiltracji i plasmaferezy).

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum