Łódź: szpital przy ul. Spornej przejdzie modernizację wartą 28 mln zł

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 21 czerwca 2018 13:40

Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Ośrodek Pediatryczny im. Marii Konopnickiej pozyskał blisko 28 mln zł na przebudowę siedmiu spośród dwunastu oddziałów oraz na nową aparaturę i wyposażenie dla dziesięciu z nich.

Z dofinansowania, przyznanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, ponad 23 mln zł pochodzi ze środków Unii Europejskiej, a pozostałe 4 mln zł to środki budżetowe. Realizację projektu nadzoruje i wspiera Ministerstwo Zdrowia.

Przedmiotem inwestycji jest przebudowa 7 oddziałów o charakterze zabiegowym i zachowawczym: Leczenia Oparzeń, Anomalii Naczyniowych oraz Chirurgii Noworodka, Pediatrii, Alergologii, Gastroenterologii, Żywienia Klinicznego, Otolaryngologii, Audiologii i Foniatrii Dziecięcej, Chirurgii Onkologicznej i Gastroenterologicznej, Urologii i Traumatologii Dziecięcej, Kardiologii i Reumatologii oraz Okulistyki dla Dzieci.

Każdy oddział będzie się składał z pomieszczeń pielęgnacyjnych z pokojami łóżkowymi, punktem pielęgniarskim i pokojem przygotowawczym. Zapewniony zostanie stały nadzór nad dziećmi poprzez bezpośrednie sąsiedztwo punktów pielęgniarskich.

Na zmodernizowanych oddziałach pojawi się również nowy sprzęt. Lista zakupów obejmuje łącznie ponad 50 pozycji. Koszt samego sprzętu to ponad 11 mln zł. Inwestycja ma być ukończona do końca marca 2021 roku.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum