Łódź: szpital im. Rydygiera będzie miał nowy blok operacyjny

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 października 2016 12:22

W Centrum Medycznym im. Rydygiera w Łodzi powstaje nowy blok operacyjny, modernizowany jest także oddział położniczo-neonatologiczny. Na inwestycję miasto Łódź przeznaczyło 2,5 mln zł.

Łódź: szpital im. Rydygiera będzie miał nowy blok operacyjny
FOT. Fotolia; zdjęcie ilustracyjne

- Na remont i wyposażenie bloku operacyjnego oraz oddziału neonatologicznego przeznaczyliśmy z budżetu miasta 2,5 mln zł. To już kolejna inwestycja w szpitalu im. Rydygiera; tylko przez ostatnie trzy lata miasto zainwestowało w placówkę 6 mln zł - podkreślił przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia w łódzkiej radzie miejskiej Adam Wieczorek na konferencji prasowej w poniedziałek (10 października).

Centrum Medyczne im. Rydygiera to jeden z najstarszych łódzkich szpitali o profilu ginekologiczno-położniczym, który wykonuje też zabiegi z pakietu onkologicznego. Jak ocenił Wieczorek, w ciągu ostatnich lat jakość usług w szpitalu poprawiła się, dzięki systematycznie prowadzonym remontom i modernizacjom.

- W zakresie położniczym osiągnęliśmy już standard XXI wieku, a jeśli chodzi o blok operacyjny - właśnie do takiego standardu zmierzamy. Remont, który jest wykonywany, ma służyć dostosowaniu placówki do wymogów Ministerstwa Zdrowia i NFZ. To istotne, ponieważ zgodnie z planowanymi przepisami co do sieci szpital, z systemu mogą zostać wykluczone niektóre prywatne placówki ginekologiczno-położnicze funkcjonujące w Łodzi - dodał.

Według prezes Centrum im. Rydygiera Janiny Sąsiadek, modernizacja zostanie zakończona do 23 grudnia. Mimo prowadzonych prac szpital funkcjonuje normalnie; przekładane są jedynie operacje planowe.

Co roku w Centrum im. Rydygiera przyjmowane jest ok. 1,5 tys. porodów. Wykonuje się też ok. 3 tys. zabiegów ginekologicznych. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum