Łódź: ruszył oddział chemioterapii

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 czerwca 2015 18:01

W Łodzi ruszył oddział chemioterapii w Regionalnym Ośrodku Onkologicznym. Na remont UE dała ponad 3 mln zł. W szpitalu wyremontowano też Klinikę Chirurgii Endokrynologicznej.

Łódź: ruszył oddział chemioterapii

Regionalny Ośrodek Onkologiczny w wojewódzkim szpitalu im. Kopernika w Łodzi jest jedyną placówką w Łódzkiem oferującą kompleksową terapię dla chorych na raka, dlatego trafiają do niego pacjenci z całego województwa.

W oddziale chemioterapii liczba hospitalizacji wynosi rocznie 10 tys., liczba porad ambulatoryjnych sięga 6 tys.

- Na czas remontu, który rozpoczął się rok temu, oddział chemioterapii wraz z pododdziałem diagnostyki i terapii onkologicznej został przeniesiony do pomieszczeń, które nie spełniały potrzeb pacjentów, były zbyt ciasne i też wymagały remontu. Chorzy byli stłoczeni w salach i na korytarzu, niekiedy brakowało miejsc siedzących dla osób oczekujących na wyniki badań i podanie chemii - podała rzeczniczka szpitala Adriana Sikora.

Po gruntownej modernizacji całego piętra ośrodka pacjenci mają obecnie do dyspozycji przestronne sale z łazienkami. Powstały także osobne pokoje badań, których wcześniej nie było. Wyodrębniono pomieszczenie dla poradni genetycznej, której pacjenci przyjmowani są dwa razy w miesiącu.

W pozostałe dni służy ono pacjentom oczekującym - już teraz w komfortowych warunkach - na wyniki krwi i podanie chemii. Współfinansowany przez UE i samorząd woj. łódzkiego remont kosztował 3 mln zł.

Do nowo wyremontowanych pomieszczeń w szpitalu im. Kopernika przeniosła się także Klinika Chirurgii Endokrynologicznej, Ogólnej i Onkologicznej. Jak zaznaczyła Sikora, klinika jest wiodącym w kraju ośrodkiem leczenia gruczołów dokrewnych. Specjalizuje się w chirurgii tarczycy, nadnerczy, przytarczyc. Rocznie przyjmuje 3,5 tys. pacjentów, z czego 3 tys. jest operowanych.

Modernizacja kliniki kosztowała ponad 600 tys. zł, z czego połowę pokrył sponsor - Elektrownia Bełchatów. Za przekazaną darowiznę warunki w klinice dostosowano do wymogów UE, zakupiono także nowoczesny ultrasonograf z opcją elastograficzną, który jest szczególnie przydatny do wykrywania guzów nowotworowych.
 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum