Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia | 17-07-2013 11:21

Łódź: rusza modernizacja "Barlickiego"

Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. N. Barlickiego w Łodzi przejdzie największy remont w swojej historii. Każdy z pięciu znajdujących się w północnym skrzydle oddziałów zostanie powiększony o 100 m kw. Powstanie tam również nowoczesny blok operacyjny z dziewięcioma salami.

Szpital działa w zabytkowym budynku, na rozbudowę musiał się zatem zgodzić konserwator zabytków. Liczba łóżek w szpitalu nie zmniejszy się, co często ma miejsce w przypadku remontu oddziałów w starym budownictwie, przy spełnieniu wszystkich standardów - informuje Dziennik Łódzki.

Modernizacja "Barlickiego" właśnie się zaczyna. Jako pierwsza z remontowanej części obiektu wyprowadziła się z klinika chirurgii czaszkowo-szczękowej, która zajmowała ostatnie piętro. Klinika dzieli obecnie miejsce z kliniką chirurgii plastycznej, która znajduje się w budynku głównym.

W ciągu dwóch lat zostaną wyremontowane oddziały: neurologii, na którym powstanie duży pododdział udarowy, neurochirurgii, radiologii oraz oddział gastroenterologii, który zyska więcej gabinetów zabiegowych. 

W północnym skrzydle powstanie nowoczesny blok operacyjny. Z kolei oddział intensywnej terapii powiększy się o pracownię komory hiperbarycznej.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl