Łódź: rozpoczęła się rozbudowa szpitala im. Jonschera

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 czerwca 2014 16:31

Nowoczesny blok operacyjny z oddziałami łóżkowymi i tomografią komputerową znajdzie się w nowym pawilonie III Szpitala Miejskiego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi. Koszt całej inwestycji wyniesie 32 mln zł.

Iwona Bednarek, dyrektor szpitala ds. administracyjnych, poinformowała, że nowy obiekt zostanie wzniesiony w bezpośrednim sąsiedztwie pawilonu A szpitala, który również zostanie poddany gruntownej modernizacji. Między budynkami powstanie łącznik.

W nowym pawilonie znajdzie się blok operacyjny z pięcioma salami, oddziały: pooperacyjny, intensywnej terapii i okulistyczny, a także centralna sterylizacja, laboratorium diagnostyczne i pomieszczenia tomografii komputerowej.

Jak podkreśliła Bednarek, dzięki rozbudowie szpital spełni wymogi podane w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 2012 r. i będzie mógł rozwijać swoją działalność.

W istniejącym od lat 50. pawilonie A całkowicie przebudowana zostanie strefa rejestracji i dziewięć przychodni specjalistycznych. Zmodernizowane zostaną oddziały ortopedyczny, wewnętrzny, okulistyczny i chirurgiczny. Według Bednarek, po przebudowie sale dla chorych będą bardziej przyjazne, zostaną wyposażone w indywidualne sanitariaty, a wnętrza będą w pastelowej tonacji.

Koszt całej inwestycji wyniesie 32 mln zł. Wkład własny szpitala to 11 mln, 9 mln pochodzi z budżetu miasta, a na pokrycie pozostałych kosztów placówka zaciągnęła kredyt. Zakończenie budowy nowego pawilonu planowane jest na czerwiec przyszłego roku. Ostateczne oddanie do użytku całej inwestycji - na początek 2016 r.

Szpital im. Jonschera jest miejską placówką ochrony zdrowia. Rocznie w jego oddziałach leczonych jest ok. 12 tys. pacjentów, a w przychodniach specjalistycznych udzielane jest ok. 30 tys. porad.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum