Łódź: remont oddziału udarowego z udziałem artystów plastyków

Autor: wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 01 kwietnia 2019 14:44

Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi od dawna czekało na remont. Projekt nowego oddziału tworzony jest przez architektów, studentów Akademii Sztuk Pięknych i personel medyczny.

Łódź: remont oddziału udarowego z udziałem artystów plastyków
Na oddziale sufity będą pokryte prostymi zadaniami matematycznymi i zagadkami logicznymi. Na razie jest remont. Fot. mat. prasowe

Po remoncie oddziału neurologicznego wraz z oddziałem udarowym i wczesną rehabilitacją wnętrza mają dostarczać nie tylko wrażeń estetycznych, ale być także ważnym elementem terapii udarowej.

Dlatego oprócz optymistycznych kolorów na ścianach, zagospodarowywane są także sufity, by pobudzały umysły pacjentów do działania. Będą pokryte prostymi zadaniami matematycznymi i zagadkami logicznymi.

Nad projektem pracowali też studenci łódzkiej ASP, którzy mieli okazję nauczyć się, jak ważna jest wrażliwość i empatia. Wnętrza będą stymulować pacjentów i pomagać w terapii. W posadzce wycinane będą wzory, które mają pomóc pacjentom w nauce chodzenia, a na ścianach zawiesimy grafiki, które pomogą leczyć afazję - opowiadała o projekcie w rozmowie z Gazetą Wyborczą Marta Czachorowska, szpitalny architekt. 

Nowy oddział będzie miał 25 łóżek dla pacjentów po udarach i 19 dla chorych z innymi problemami neurologicznymi. Otwarcie zaplanowane jest po wakacjach. Przebudowa finansowana jest ze środków Spółki Inwestycje Medyczne Łódzkiego Sp. z o.o. Będzie kosztować około 8,5 mln zł. 

Więcej: wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum