Łódź: powstanie nowa klinika dla dzieci chorych na raka?

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 20 lutego 2012 09:26

Klinika Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Konopnickiej w Łodzi doczekała się remontu.

Na przebudowę pieniądze zaczęli zbierać sami lekarze. Obliczyli, że potrzebują około 5 mln zł. Połowa tej kwoty przeznaczona byłaby na roboty budowlane, drugie tyle na zakup nowego sprzętu, m.in. specjalistycznych łóżek i pomp infuzyjnych. Do zbiórki dołączyła się Fundacja "Krwinka", która od lat pomaga dzieciom z chorobami nowotworowymi i współpracuje ze szpitalem.

W zeszłym roku łódzka Fundacja zorganizowała ogólnopolską kampanię zachęcającą do oddawania 1 proc. podatku na przebudowę kliniki w szpitalu im. Konopnickiej. Wcześniej wyłożyła 100 tys. zł na wykonanie projektu architektonicznego przebudowy kliniki.

Na przebudowę kliniki ze zbiórki z 1 proc. podatku udało się zebrać 1,6 mln zł. To była za mała kwota, żeby rozpocząć remont. Jednak po kilku latach starań pieniądze na remont wyasygnowało Ministerstwo Zdrowia.

Remont trwa w całej klinice. Mali pacjenci na czas prac budowlanych musieli się przenieść na inne oddziały. Dzieci leżą m.in. w poradni hematologicznej, na SOR oraz "oparzeniówce".

Pieniądze, które "Krwinka" zebrała na przebudowę kliniki, zostaną przeznaczone na inne potrzeby. Ma powstać projekt architektoniczny nowej kliniki dla dzieci chorych onkologicznie.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum