Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia | 09-11-2011 11:58

Łódź: powstanie budynek jedynie dla najemców z branży medycznej

W Łodzi ma powstać sześciopiętrowy budynek, w którym znajdą się poradnie, specjalistyczne gabinety i szpitale. Ostateczny charakter nada gmachowi zapotrzebowanie rynkowe na usługi medyczne.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, budowa White Medical Center ma się rozpocząć w 2012 roku. Zakończenie inwestycji jest planowane na połowę 2013 roku. W budynku powstaną powierzchnie na wynajem dla poradni, specjalistycznych gabinetów i szpitali. Oczywiście parking, sekcja usług gastronomicznych, apteka, być może oddział rehabilitacyjny. Pomysł jest taki, żeby pacjent dostał w jednym miejscu wszystko.

Inwestor - ANG Poland - wzoruje się na zachodnich rozwiązaniach, gdzie od lat powstają podobne obiekty. Oprócz powierzchni najemcy mają mieć zaoferowaną pomoc z wyposażeniu gabinetów, zarejestrowaniu działalności gospodarczej i zdobyciu pozwoleń. Deweloper będzie wykańczać powierzchnie pod najemcę.

Pierwszy tego typu budynek ma powstać w Łodzi, kolejne są planowane w Krakowie, Wrocławiu, Rzeszowie i Lublinie. Czynsz w łódzkim WMC wyniesie 14 euro za mkw.

Więcej: www.gazeta.pl