Łódź: powstaną unikalne w skali europejskiej laboratoria BioNanoParku?

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 10 kwietnia 2013 08:41

Łódzki Regionalny Park Naukowo-Technologiczny w Łodzi planuje budowę nowoczesnych laboratoriów. Byłyby to jedyne takie obiekty w Europie Środkowej. Wartość inwestycji szacowana jest na 100 mln zł.

Łódź: powstaną unikalne w skali europejskiej laboratoria BioNanoParku?

BioNanoPark - ośrodek badań i tworzenia innowacyjnych pomysłów dla przemysłu - jest projektem realizowanym od 2009 r. Wyniki swoich badań wdrażają tu w życie naukowcy z Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Z pracy badaczy korzysta przemysł farmaceutyczny, kosmetyczny, powstają tu również implanty wykorzystywane w medycynie - przypomina Dziennik Łódzki.

ŁRPN-T i Politechnika Łódzka stworzyły projekt BioNanoPark Plus, który zakłada rozbudowę dotychczasowej infrastruktury. Budowa nowego ośrodka badawczego miałaby ruszyć w br., a zakończyć się w połowie 2015 r., na ten cel trzeba jednak wyłożyć blisko 100 mln zł. ŁRPN-T ma szansę na 85-procentowe dofinansowanie inwestycji z Unii Europejskiej. Pozostałą kwotę musieliby wpłacić udziałowcy spółki - władze miasta i województwa.

Marszałek zadeklarował już, że przeznaczy na projekt 10 mln zł, miasto powinno zaoferować 6 mln zł. Łódź ma czas na decyzję do końca kwietnia.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum