Łódź: powstał zespół poradni dla kobiet

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 sierpnia 2015 16:11

Miejski szpital im. Rydygiera w Łodzi otworzył w poniedziałek (3 sierpnia) zespół poradni dla kobiet. Przeniesiono do niej m.in. działającą do tej pory w piwnicy szpitala poradnię, która rocznie przyjmuje ponad 8 tys. pacjentek.

Łódź: powstał zespół poradni dla kobiet
FOT. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Na rewitalizację do niedawna niszczejącej kamienicy na roku ul. Pomorskiej i Sterlinga magistrat przeznaczył 2,5 mln zł. Od października ub. roku urząd przekazał dodatkowo ok. 500 tys. zł na wyposażenie nowych poradni, a miejskie Centrum Medyczne im. Rydygiera dodało do tej kwoty ok. 100 tys. zł z własnego budżetu.

- W odnowionych, przestronnych pomieszczeniach uruchamiamy poradnie - niektóre z nich są unikatowe w skali Łodzi. Chcemy, aby przede wszystkim młode dziewczyny, które nie zawsze chętnie dbają o swoje zdrowie w zakresie ginekologicznym, zachęcić do odwiedzania tej przyjaznej i pięknej przestrzeni. Poradnie oferują pacjentkom komfortowe warunki, m.in. wszystkie przebieralnie wyposażone zostały w węzły sanitarne - podkreśliła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

W zmodernizowanym obiekcie będą działać zarówno poradnie, które do tej pory przyjmowały pacjentki w głównym budynku szpitala - ginekologiczno-położnicza z USG, laktacyjna, szkoła rodzenia - jak i zupełnie nowe: ginekologii dla dziewcząt, ginekologii onkologicznej, urologiczna dla kobiet oraz psychologiczna.

Poradnie urologiczna i dla dziewcząt nie mają jeszcze kontraktów z NFZ, dyrekcja Centrum zapowiada, że będzie o nie zabiegać jeszcze w tym roku.

Jak zaznaczyła prezes CM im. Rydygiera Janina Sąsiadek, rozszerzenie oferty leczniczej pod kątem leczenia kobiet w różnym wieku i o różnych potrzebach zdrowotnych koresponduje z charakterem szpitala im. Rydygiera, który od dziesięcioleci specjalizuje się w położnictwie i ginekologii.

- Niezbędne jest, aby był u nas urolog, bo kobiety coraz częściej są dotknięte zaburzeniami urologicznymi, będącymi konsekwencją porodów. W szpitalu położniczym bardzo potrzebny jest psycholog, bo nie każda pacjentka ma szczęście urodzić zdrowe dziecko. Problemy psychologiczne miewają także matki korzystające z porad laktacyjnych. Teraz kompleksową pomoc otrzymają pod jednym dachem - wyjaśniła.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum