Łódź: powstaje nowy blok operacyjny w szpitalu Jonschera

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 29 sierpnia 2013 09:58

Miejski Szpital im. Jonschera w Łodzi rozpoczyna długo wyczekiwaną inwestycję - budowę pawilonu, w którym znajdzie się blok operacyjny z trzema salami operacyjnymi i rozbudowany oddział intensywnej terapii.

Łódź: powstaje nowy blok operacyjny w szpitalu Jonschera
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ta największa w dziejach szpitala inwestycja ma kosztować 53 mln zł.

Przymiarki do inwestycji trwały w łódzkim magistracie od czterech lat. Wciąż jednak brakowało pieniędzy. Miasto zadeklarowało ostetecznie o przekazaniu 9,5 mln zł przez cztery lata. Pozostała kwota pochodzi z kredytu, który zaciągnął szpital. Przetargi na budowę pawilonu zostały już rozpisane.

Ponadto remontowany jest budynek C, w którym do tej pory znajdowała się rehabilitacja. Docelowo ma się tu mieścić szpitalna administracja. Oddział rehabilitacji z kolei został przeniesiony do odnowionego zabytkowego budynku na terenie szpitala.

Modernizowana jest też część głównego budynku szpitala, gdzie jeszcze w tym roku powstanie pracownia rezonansu magnetycznego. Będzie ona działała na zasadzie outsourcingu. Szpital wynajmie powierzchnię prywatnej firmie, która kupi aparat. Dzięki temu będzie miał sprzęt na miejscu.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze