Łódź: potrzeba 100 mln zł na rozbudowę szpitala

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 11 kwietnia 2013 12:08

Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 4 im. M. Konopnickiej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi planuje rozbudowę. Projekt nowego budynku już jest. Szpital otrzymał go od fundacji.

Łódź: potrzeba 100 mln zł na rozbudowę szpitala

Na terenie wokół szpitala ma stanąć nowe skrzydło, sześciopiętrowy budynek "Szpitala na Spornej". Specjalistyczny projekt architektoniczny kosztował 1,3 mln zł. W całości sfinansowała go Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi "Krwinka", która od wielu lat wspiera szpital.

Projekt nowego skrzydła "Szpitala na Spornej" powstawał przez dwa lata. Zakłada budowę nowego pawilonu, który zostanie połączony ze starym szpitalem. W nowych pomieszczeniach szpitalnych mieścić się będą nowoczesny blok operacyjny, cztery oddziały kliniczne, poradnie i laboratoria.

Ponadto, dzięki nowo powstałemu lądowisku dla śmigłowców szpital zostanie zintegrowany z systemem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, co pozwoli na bezpośredni transport do USK nr 4 pacjentów wymagających pilnej pomocy medycznej.

Inwestycja - budowa lecznicy i jej wyposażenie - ma kosztować 100 mln zł.

- Projekt budowy już jest, przed nami kojne wyzwanie - pozyskanie funduszy na inwestycję. Zamierzamy aplikować do programów unijnych, mamy nadzieję na wsparcie organu założycielskiego, którym jest Ministerstwo Zdrowia oraz urzędu marszałkowskiego. Fundusze będzie też zbierać Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi "Krwinka". Apelujemy do firm, organizacji i osób prywatnych o wsparcie dla tej inicjatywy - mówi portalowi rynekzdrowia.pl prof. Jerzy Stańczyk, dyrektor USK nr 4 w Łodzi.

Podkreśla, że rozbudowa szpitala jest inwestycją kluczową dla całego regionu.

- Szpital nie jest pod względem lokalowym przystosowany do norm unijnych. Potrzebuje tej rozbudowy. Nasza lecznica jest jedynym ośrodkiem w województwie łódzkim prowadzącym leczenie onkologiczne dla dzieci. Chcemy, by w nowym budynku powstało centrum onkologiczne z prawdziwego zdarzenia z nowoczesnymi salami operacyjnymi i bardzo istotnym dla małych pacjentów oddziałem rehabilitacji - podkreśla dyrektor placówki.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum