×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Łódź: ponad 2,6 mln zł na termomodernizację szpitala im. Jonschera

Autor: PAP/Rynek Zdrowia27 lutego 2017 14:20

Ponad 2,6 mln zł ma kosztować termomodernizacja budynków Miejskiego Centrum Medycznego im. Karola Jonschera w Łodzi. Inwestycja ma się ostatecznie zakończyć w październiku tego roku - poinformowała w poniedziałek (27 lutego) Jolanta Baranowska z łódzkiego magistratu.

Łódź: ponad 2,6 mln zł na termomodernizację szpitala im. Jonschera
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W rozmowie z PAP przypomniała, że do tej pory - w ramach remontu - wymieniono starą instalację centralnego ogrzewania na instalację centralnego ogrzewania wykonaną w nowej technologii. W marcu ma się zakończyć wymiana stolarki okiennej i drzwiowej.

- Większość prac została wykonana w ubiegłym roku, do zakończenia wymiany zostało kilka sztuk okien i drzwi - informuje Baranowska.

Najdroższą częścią termomodernizacji Centrum jest docieplenie budynków wraz z wykonaniem tzw. opaskowej izolacji fundamentów i wykonaniem instalacji solarnej. Prace rozpoczęto w ostatnim kwartale 2016 roku, a zakończyć się mają w październiku tego roku.

Jak informuje Baranowska całkowity koszt inwestycji ma wynieść ponad 2,6 mln zł. Część pieniędzy (1 mln zł) na jej realizację Centrum pozyskało jako dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, a kolejny milion jako pożyczkę. 600 tys. zł otrzymało natomiast z kasy miasta.

Organem założycielskim Centrum im. dr. Jonschera jest Miasto Łódź. Co roku jest w nim hospitalizowanych prawie 16 tys. chorych, a 188 tys. korzysta z porad ambulatoryjnych. Szpital dysponuje 367 łóżkami.

Placówka jest jedną z najstarszych łódzkich lecznic - jej najstarsza część liczy ponad 130 lat i została wzniesiona przez jednego z najbogatszych łódzkich fabrykantów Karola Scheiblera jako szpital fabryczny i część uznanego obecnie za zabytek kompleksu przemysłowego Księży Młyn. Inspiratorem budowy pierwszego w kraju szpitala dla robotników był lekarz - społecznik Karol Jonscher.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze