Łódź: po rozbudowie ośrodek rehabilitacyjny Caritas w Drzewocicach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 kwietnia 2009 18:04

Budynek rozbudowanego kompleksu rehabilitacyjnej ma teraz powierzchnię ponad 170 m kw., co pozwoli, jak wyjaśnia dyrektor placówki Tomasz Kopytowski, poszerzyć zakres oferowanych zabiegów rehabilitacyjnych i podwyższyć komfort terapii. Możliwe też będzie zwiększenie liczby uczestników turnusów rehabilitacyjnych.

Turnusy rehabilitacyjne organizowane są tu od 2000 roku. Nabór na nie ogłaszany jest na wiosnę przez łódzkie parafie. Podczas 14-dniowych turnusów ich uczestnicy mają zapewnioną fachową opiekę medyczną i zabiegi rehabilitacyjne.

W rehabilitacji uczestniczą zarówno osoby dorosłe, jak i młodzież oraz dzieci z upośledzeniem kończyn dolnych i górnych, dla których prowadzone są zajęcia ogólno usprawniające. Jak twierdzi dyrektor ośrodka, z roku na rok liczba uczestników wzrasta. W ub. roku w turnusach rehabilitacyjnych uczestniczyło około 350 osób, w tym 19 dzieci. W tym roku zaplanowano osiem turnusów rehabilitacyjnych dla ponad 400 osób dorosłych oraz 20 dzieci.

Wartość inwestycji, poczynionych w tym ośrodku, będącym jedyną tego typu placówką Archidiecezji Łódzkiej i jedną z nielicznych w regionie, wyniosła ponad 800 tys. złotych.  

Środki na rozbudowę istniejącej wcześniej sali rehabilitacyjnej pozyskano z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (połowa kosztów), a także z wydziału Funduszu Kościelnego MSWiA oraz od sponsorów i darczyńców.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum