×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Łódź: po remoncie otwarto oddział neonatologii w ICZMP

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia22 października 2015 15:13

Oddział neonatologii w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi będzie większy i nowocześniejszy. Pomogła Unia i... nowożeńcy. Pacjenci zostaną przeniesieni do wyremontowanych pomieszczeń pod koniec roku.

Łódź: po remoncie otwarto oddział neonatologii w ICZMP
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Sześćdziesiąt miejsc dla chorych noworodków, nowoczesny sprzęt medyczny, pokój dla rodziców, kuchenka laktacyjna, centrala monitorująca czy izolatka - tak wygląda po gruntownym remoncie oddział neonatologiczny w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Remont kliniki neonatologii był częścią dużego projektu, na który szpital dostał pieniądze m.in. z Unii Europejskiej. Ponad 19 mln zł przeznaczono na odnowienie także oddziału intensywnej terapii i wad wrodzonych noworodków i niemowląt. Za te pieniądze kupiono nowoczesną aparaturę medyczną i sprzęt informatyczny, a także pomalowano ściany i wymieniono okna i drzwi.

Kilka miesięcy temu pojawił się jednak kryzys. Zabrakło m.in. pieniędzy na wyposażenie sali zabiegowej, pokoju badań, pokoju socjalnego dla rodziców. Brakowało ok. 400 tys. Zł. Wtedy z pomocą przyszli sponsorzy i... nowożeńcy, którzy pieniądze otrzymane podczas swojego ślubu przekazali właśnie na neonatologię. To pierwszy od ponad 20 lat remont oddziału na taką skalę.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze