Łódź: otwarto edukacyjną salę podań dla pacjentów ze stwardnieniem rozsianym

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 29 listopada 2019 08:01

Pacjenci Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi chorujący na stwardnienie rozsiane mają możliwość korzystania z wyjątkowej przestrzeni. W ramach II edycji projektu Nauka Ratuje Życie otwarto w tej placówce edukacyjną salę do podań leków dożylnych.

Łódź: otwarto edukacyjną salę podań dla pacjentów ze stwardnieniem rozsianym
Sala podań leków dla pacjentów z SM; FOT. Materiały prasowe

Inicjatywa ma na celu nie tylko zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa w trakcie kilkugodzinnego podania leku, ale także rozwijanie świadomości, edukację i motywację pacjentów do dalszej walki z chorobą.

- Cieszymy się, że dzięki programowi Nauka Ratuje Życie otwarto w naszym ośrodku tak inspirującą dla pacjentów przestrzeń. To druga w Polsce edukacyjna sala podań dla chorych na stwardnienie rozsiane. Mamy nadzieję, że poprawa warunków leczenia w szpitalu wpłynie korzystnie na samopoczucie pacjentów i pozwoli dostrzec więcej pozytywnych stron obowiązkowych wizyt w naszym ośrodku - powiedział prof. nadzw. Mariusz Stasiołek z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi.

Nowoczesne wyposażenie sali to nie tylko wysoki komfort leczenia. Pacjent ma do dyspozycji tablet z aplikacją, gdzie w multimedialnej formule znajdzie praktyczne informacje o życiu z chorobą, a także zapozna się z ciekawymi materiałami na temat funkcjonowania psychicznego człowieka.

W II edycji projektu Nauka Ratuje Życie bierze udział ponad 30 oddziałów neurologicznych szpitali publicznych w całej Polsce. Skorzystają z nich pacjenci ze stwardnieniem rozsianym (SM). Partnerami merytorycznymi projektu dbającymi o jakość materiałów edukacyjnych są Polskie Towarzystwo Neurologiczne, Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, Fundacja SM-Walcz o Siebie, oraz Copernicus College. Inicjatorem programu i autorem koncepcji Nauka Ratuje Życie jest firma Roche Polska, dla której inicjatywa jest jednym z elementów działalności w obszarze partnerstwa publiczno-prywatnego.

- Realizacja takich inicjatyw jest dla nas nie tylko elementem odpowiedzialności, ale także źródłem wielkiej satysfakcji. Najważniejszym priorytetem dla naszej firmy jest poprawa zdrowia i jakości życia polskich pacjentów. Wierzymy, że nowa sala podań będzie dla chorych przyjaznym miejscem, które będzie kojarzyło się nie tylko z pobytem w szpitalu, ale również z możliwością poszerzania wiedzy - mówi Agnieszka Brzezińska, dyrektor Medyczny Roche Polska.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum