Łódź: ogłoszą konkurs na projekt odtworzenia szpitala im. Korczaka

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 12 maja 2009 09:53

W ciągu najbliższych tygodni ma zostać ogłoszony konkurs na koncepcję architektoniczną nowego budynku i rewitalizację zabytkowych pawilonów SZOZ Matki i Dziecka im. J. Korczaka w Łodzi. Dzisiaj (12 maja) problemem będzie zajmował się sejmik województwa. Jutro o szpitalu mają dyskutować radni łódzkiej Rady Miejskiej.

– Nareszcie jest porozumienie ponad podziałami politycznymi i widać, że w tej sprawie będą współpracować wszyscy, którym zależy na dalszym funkcjonowaniu dziecięcego szpitala – cieszy się Tadeusz Morawski, przewodniczący komisji zdrowia łódzkiej Rady Miejskiej.

W ubiegłym tygodniu prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki i marszałek województwa Włodzimierz Fisiak podpisali list intencyjny w sprawie współpracy miasta i województwa przy odtworzeniu najstarszego szpitala pediatrycznego. Współpracą zainteresowany jest też Uniwersytet Medyczny, który w nowych murach mógłby umieścić swoje kliniki pediatryczne.

Dziś na sesji radni mają głosować nad postulatami wypracowanymi przez powołaną doraźnie komisję. Do 2012 roku ma funkcjonować jako samodzielny szpital pediatryczny, z co najmniej 115 łóżkami. W przyszłorocznym budżecie dla miasta i województwa mają zostać zarezerwowane pieniądze realizację projektu rewitalizacji szpitala. Dlatego istotne jest, aby jak najszybciej został ogłoszony i rozstrzygnięty konkurs na koncepcję architektoniczną nowego szpitala, by odpowiednio zaplanować budżet.

Na sesji ma zostać zaprezentowany radnym projekt architektoniczny pracowni projektowej z Gdańska. Zakłada on rewitalizację zabytkowych pawilonów i budowę na terenie ośrodka nowoczesnego szpitala, który architekturą wpisywałby się w klimat dziewiętnastowiecznej zabudowy. Projekt ten, podobnie jak pozostałe, musi jednak stanąć do konkursu, którego zasady określił Urząd Marszałkowski.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum