Łódź: oddział chirurgii onkologicznej odremontowany

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 31 stycznia 2012 17:24

Ponad 3 mln zł kosztował remont oddziału chirurgii onkologicznej w Szpitalu MSWiA w Łodzi. Połowa kwoty pochodziła z budżetu resortu spraw wewnętrznych, pozostałe pieniądze wyłożył szpital. Odnowiony oddział otwarto we wtorek (31 stycznia).

Jak powiedział podczas uroczystości otwarcia oddziału dyrektor placówki Robert Starzec, w ciągu kilku miesięcy całkowicie zmodernizowano oddział oraz wyposażono go w nowe urządzenia. Obecnie jest tam 12 łóżek. Stworzono również pododdział chemioterapii, którego do tej pory w szpitalu nie było.

- Dzięki temu jesteśmy szpitalem, w którym będziemy kompleksowo leczyć pacjentów, którzy w naszej placówce są onkologicznie operowani - mówił dyrektor. Przypomniał, że szpital ma już pracownię ze skanerem pozytonowej tomografii emisyjnej (PET-CT). Urządzenie to umożliwia m.in. wczesne wykrycie komórek rakowych.

Na wyposażeniu odnowionego oddziału jest również mammotom, czyli aparat diagnostyczny umożliwiający rozpoznanie i lokalizację zmian potencjalnie nowotworowych w gruczole piersiowym. Jak mówił Starzec, to jedyny taki aparat w regionie łódzkim. Szefowie szpitala chcą, aby chorzy, którzy tu trafiają "byli leczeni najnowocześniejszym sprzętem i mieli poczucie bezpieczeństwa".

Obecna na uroczystości żona prezydenta RP Anna Komorowska powiedziała m.in., że w tym szpitalu "czuje się atmosferę, która sprzyja pacjentowi".

O szpitalu MSWiA w Łodzi było głośno kilka lat temu kiedy doszło tam do protestu lekarzy, który w pewnym momencie zamienił się w strajk okupacyjny. Efektem protestu było podpisanie z dyrekcją placówki porozumienia w sprawie podwyżki płac i zakończenia strajku. Pracę stracił jednak ówczesny dyrektor szpitala.

Jego następca rok później - w 2007 roku - został odwołany. Domagali się tego pracownicy szpitala, bo jak twierdzili dyrektor chciał zlikwidować pięć - spośród ośmiu działających w szpitalu - oddziałów. W tym czasie zadłużenie placówki wzrosło do ponad 52 mln zł.

Obecnie szefem szpitala jest Robert Starzec. Placówka w grudniu 2010 roku spłaciła kilkunastomilionowe zaległości wobec ZUS. Jak mówił Starzec, szpital na bieżąco spłaca kredyt w wysokości 18 mln zł. - To jedyne zobowiązanie finansowe jakie mamy - powiedział.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum