Łódź: nowoczesny blok operacyjny w szpitalu MSW - otwarty

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 lipca 2013 15:26

Ponad 14 mln zł kosztowała modernizacja Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej i bloku operacyjnego w szpitalu MSW w Łodzi. Ten ostatni, składający się z sześciu nowoczesnych sal operacyjnych, uroczyście otwarto w poniedziałek (1 lipca). Zmodernizowany OIOM działa od lutego br.

Łódź: nowoczesny blok operacyjny w szpitalu MSW - otwarty

- Mamy wiele oddziałów wiodących w skali województwa, którym potrzebny był dobry standard operowania. Wcześniej dochodziło do awarii sprzętu i czasem musieliśmy wyłączać sale operacyjne. Obecnie np. onkologia, chirurgia naczyniowa lub ortopedia będą w końcu pracowały w normalnych warunkach - powiedział PAP dyrektor placówki, Robert Starzec.

Blok operacyjny w szpitalu MSW nie był remontowany od powstania placówki w 1975 r. Jego modernizacja była największą inwestycją, do której szpital przygotowywał się ponad rok. Prace budowlane i wyposażenie w nowoczesny sprzęt trwały dziewięć miesięcy. Realizacja całego projektu wraz z wyposażeniem kosztowała ponad 14 mln zł, a sam blok operacyjny - ponad 5 mln zł.

- Ponad połowę tej kwoty stanowiły środki własne, wygenerowane dzięki dobrej kondycji szpitala - podkreśla Starzec. Za ubiegły rok szpital MSW wypracował blisko 12 mln zł zysku, co - zdaniem dyrektora - stanowi najlepszy wynik w kraju. Dzięki temu w lipcu pracownicy szpitala otrzymali podwyżki.

W ciągu ostatnich pięciu lat w łódzkim szpitalu MSW przeprowadzono inwestycje budowlane o łącznej wartości ponad 33 mln zł, z czego ponad połowę stanowiły środki własne szpitala, a resztę dofinansowanie z budżetu ministerstwa. Nowoczesny sprzęt i wyposażenie oddziałów placówki kosztowało 18 mln zł. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum