Łódź: nowoczesna termomodernizacja szpitala

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 01 października 2011 18:41

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital w Łodzi jest pierwszą jednostką medyczną posiadającą instalację ogniw fotowoltaicznych do produkcji energii elektrycznej ze światła słonecznego. Inwestycja jest pierwszym etapem programu polegającego na termomodernizacji szpitalnych obiektów.

Łódź: nowoczesna termomodernizacja szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Program termomodernizacji finansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz budżetu samorządu województwa łódzkiego. Wartość instalacji ogniw fotowoltaicznych wyniosła 2,9 mln. zł. Przekazanie do eksploatacji ogniw i zakończenie I etapu inwestycji odbędzie się 4 października.

Tego samego dnia nastąpi uroczyste otwarcie zmodernizowanych oddziałów zakaźnych w pawilonie C Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi.

Jak poinformowała nas Małgorzata Majer, dyrektor szpitala, modernizacja pawilonu C została zrealizowana w ramach projektu ”Poprawa stanu bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców województwa łódzkiego poprzez utworzenie na bazie oddziałów zakaźnych Centrum Diagnozowania i Leczenia Chorób Zakaźnych w WSSZ. im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi”.

- Jest to drugi etap inwestycji realizowanej w szpitalu od 2009 roku. Wartość tego etapu wyniosła około 13 mln zł. Całkowita wartość projektu wynosi natomiast 34,5 mln zł,  z czego dofinansowanie unijne to 22 mln 875 tys. zł. Na pozostałą kwotę składają się środki własne szpitala, a także pieniądze przekazane przez Urząd Marszałkowski - wyjaśniła Majer.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum