Łódź: miasto otworzy pierwszą od 20 lat nową poradnię POZ

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 września 2020 14:20

Za około 1 mln zł powstanie w Łodzi nowa miejska przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej (POZ). Będzie się mogło w niej leczyć ok. 5 tys. pacjentów. Pierwsza od ponad 20 lat taka inwestycja powstanie w zbudowanym w latach 60. pawilonie Kapelusz Anatola.

Łódź: miasto otworzy pierwszą od 20 lat nową poradnię POZ
Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

- Nasza nowa inwestycja - przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej, która będzie wchodziła w skład Miejskiego Centrum Medycznego Górna, powstanie w budynku nazywanym przez łodzian Kapeluszem Anatola. Warto podkreślić, że jest to pierwszy od ponad 20 lat przypadek otwarcia tego typu placówki przez miasto. To pokazuje, że nasza miejska służba zdrowia jest w dobrej kondycji na tyle, że możemy wyjść z nową ofertą do pacjentów - podkreślił na konferencji w piątek (18 września) dyrektor Departamentu Polityki Społecznej Urzędu Miasta Łodzi Robert Kowalik.

Inwestycja za około 1 mln zł ma ruszyć w październiku. Jej zakończenie planowane jest na jesień 2021. Początkowo zakładano, że poradnia zacznie działać jeszcze w 2020 r., ale plany te pokrzyżowała pandemia.

- Pierwszy etap, związany z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń i dokumentacji, już zaczęliśmy. Czeka nas jeszcze wymiana witryn, instalacji okiennych, instalacji elektrycznej na zewnątrz - będzie to kosztować ok. 300 tys. zł. Prace wewnątrz, czyli drugi etap modernizacji, pochłoną ok. 700 tys. zł. Wymienimy wszystkie instalacje i założymy klimatyzację, a pomieszczenia zyskają nowy podział funkcjonalny - powstaną gabinety lekarza POZ dla dorosłych i oddzielne wejście oraz gabinet dla dzieci - przekazała dyrektor Miejskiego Centrum Medycznego Górna Żaneta Iwańczyk.

Poradnia będzie szóstą placówką działającą w ramach MCM Górna i obejmie opieką około 5 tys. mieszkańców dzielnicy. 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum