Łódź: jesienne inwestycje w szpitalu uniwersyteckim

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 20 września 2010 13:21

Dzięki pieniądzom z funduszy unijnych oraz resortu zdrowia Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 4 w Łodzi wyremontuje oddział oraz przebuduje infrastrukturę elektryczną.

Łódź: jesienne inwestycje w szpitalu uniwersyteckim
Obecnie trwa przygotowanie przetargów na wykonawców inwestycji. Obie mają się rozpocząć jeszcze jesienią 2010 r. i potrwać około półtora roku.

Projekt „Przebudowa pomieszczeń III Oddziału Propedeutyki Pediatrii i Chorób Metabolicznych Kości” zostanie zrealizowany dzięki finansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Łódzka lecznica otrzymała na ten cel ponad 1 mln 300 tys. zł

– Inwestycja jest związana z dostosowaniem oddziału do wymagań resortu zdrowia. Na szczęście oddział jest tak położony, że nie będzie konieczności ograniczania czy zawieszania jego działalności ani przeprowadzki do innych pomieszczeń. Przebudowa będzie przeprowadzana sukcesywnie – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Edmund Jankowski, dyrektor ds. techniczno-administracyjnych.

Jesienią wystartuje też przebudowa stacji transformatorowej-rozdzielczej oraz infrastruktury elektrycznej. Pieniądze na ten cel – 1 mln zł 261 tys. zł – lecznica uzyskała z Ministerstwa Zdrowia.

W szpitalu pojawi się też nowy sprzęt. Dzięki podpisaniu umowy z resortem zdrowia szpital wzbogaci się o nowy echokardiograf.

– Jesteśmy w trakcie procedury przetargowej. Sprzęt powinien trafić do szpitala w październiku 2010 r. Będzie kosztował ok. 110 tys. zł. To nie koniec inwestycji sprzętowych. Nie mamy jeszcze oficjalnego potwierdzenia ze strony resortu, ale wszystko wskazuje na to, że w 2011 r. w szpitalu zacznie pracować rezonans magnetyczny wart 3,5 mln zł – mówi dr Zbigniew Jankowski, zastępca dyrektora naczelnego ds. lecznictwa.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum