Łódź: izolatorium z unijnego dofinansowania

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 16 czerwca 2010 19:45

Dzięki pieniądzom z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i samorządu województwa łódzkiego uruchomione zostanie 18 czerwca jedyne w regionie izolatorium.

Izolatorium służy izolacji i leczeniu dorosłych osób cierpiących na szczególnie niebezpieczne i wysoce zakaźne choroby np. cholera, gorączka krwotoczna, dżuma itp.

Przygotowanego je kosztem niemal 35 mln zł (w tym dofinansowanie z UE to prawie 23 mln zł) na bazie Oddziału Chorób Zakaźnych Tropikalnych i Pasożytniczych. Otwarcie izolatorium nastąpi 18 czerwca w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi.

Tego samego dnia w Centrum Diagnozowania i Leczenia Chorób Zakaźnych tegoż szpitala zostanie przekazana do użytku Pracownia Tomografii Komputerowej, w której znajdzie się najnowszej generacji tomograf komputerowy.

To przedsięwzięcie realizowane było ramach w projektu „Poprawa stanu bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Województwa Łódzkiego poprzez utworzenie na bazie oddziałów zakaźnych Centrum Diagnozowania i Leczenia Chorób Zakaźnych w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi”.

Projekt współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu samorządu województwa łódzkiego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum