Łódź: cała załoga stara się o pieniądze na remont oddziałów

Autor: Anna Kaczmarek, Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 13 stycznia 2010 14:11

Dziecięce oddziały diabetologii i onkologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 4 w Łodzi będą remontowane.

Szpital ma już część środków na remont, obecnie trwają prace projektowe dotyczące tej inwestycji.

– O pieniądze na tę inwestycję zwracaliśmy się do resortu zdrowia oraz do naszego organu założycielskiego. Niestety nie dostaliśmy wsparcia, ponieważ mamy w kraju sytuację kryzysową. Mamy natomiast 400 tys. zł, które szpital dostał w spadku i przeznaczymy je na tę inwestycję. Dodatkowo 100 tys. zł na cel przeznaczyła fundacja „Krwinka”. Staramy się też o pieniądze unijne – mówi portalowi rynekzdrowia.pl dyrektor placówki, prof. Jerzy Stańczyk.

O środki na remont starają się też lekarze pracujący na oddziałach.

– Każda inicjatywa lekarska jest cenna – tłumaczy dyrektor. – Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć nas w finansowaniu tej inwestycji to zarówno dyrekcja jak i lekarze będą bardzo wdzięczni – podsumowuje prof. Stańczyk. – Nie chcemy zamykać tych oddziałów bo mamy wielu pacjentów, dla których leczenie tutaj jest niezbędne.

Na remont oddziałów, jak informowali Gazetę Wyborczą lekarze, potrzeba 2 mln zł.

– Połowa na roboty budowlane, drugie tyle na zakup nowego sprzętu, m.in. specjalistycznych łóżek, pomp infuzyjnych – uważa dr Agnieszka Szadkowska z Kliniki Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii.

Jak mówi lekarka, remontu w oddziale nigdy nie było, a szpital działa już 50 lat.

– Do wakacji powinniśmy mieć tyle, że ruszymy z remontem – mówi o zbieraniu funduszy prof. Wojciech Młynarski, szef Kliniki Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii.

W klinice po remoncie będzie więcej sal izolacyjnych dla najciężej chorych dzieci. Zamiast jednej łazienki na korytarzu przy każdym boksie będzie węzeł sanitarny. Znajdzie się też miejsce na piękną dużą świetlicę.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum