Łódź: budynek po szpitalu popada w ruinę

Autor: expressilustrowany.pl/Rynek Zdrowia • • 01 sierpnia 2016 13:50

Pusty budynek szpitalny przy ul. Krzemienieckiej w Łodzi popada w ruinę. Jego właścicielem był Polski Czerwony Krzyż. Teraz jest w innych rękach.

Łódź: budynek po szpitalu popada w ruinę
Inwestor chce przy ul. Krzemienieckiej wybudować osiedla z tzw. mieszkaniami asystowanymi dla osób starszych z całodobową opieką lekarską, pielęgniarską i rehabilitacyjną. Fot. Archiwum

Jak podaje Express Ilustrowany, do 2013 roku funkcjonował przy ul. Krzemienieckiej szpital dermatologiczno-wenerologiczny. Po wyprowadzce kliniki obiekt opustoszał. Jego właściciel Polski Czerwony Krzyż obiecywał remont, lecz nie mógł znaleźć inwestora z powodu ogromnych kosztów generalnej modernizacji.

Dopiero w tym roku udało się znaleźć firmę zainteresowaną nieruchomością i doszło do jej sprzedaży. Nabywcą nieruchomości jest grupa kapitałowa Real Development z Łodzi.

W planach inwestora jest wybudowanie przy ul. Krzemienieckiej w ciągu trzech lat osiedla z tzw. mieszkaniami asystowanymi dla osób starszych z całodobową opieką lekarską, pielęgniarską i rehabilitacyjną. Powstanie także centrum geriatrii, w którym  będą przyjmować lekarze tej specjalności.

Więcej: www.expressilustrowany.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum