Łódź: błyskawiczna rozbudowa szpitala im. Pirogowa

Autor: Express Ilustrowany/Rynek Zdrowia • • 25 czerwca 2018 12:58

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. M. Pirogowa w Łodzi‎ w błyskawicznym tempie stawia nowe skrzydło szpitalne. W czwartek (21 czerwca) pojawiła się pierwsza kondygnacja.

Łódź: błyskawiczna rozbudowa szpitala im. Pirogowa. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Tak szybkie tempo prac to efekt zastosowania technologii modułowej, która po raz pierwszy została wykorzystana w województwie łódzkim przy wznoszeniu budynku użyteczności publicznej. Dzięki temu całość prac konstrukcyjnych nowego skrzydła ma być zakończona w ciągu pięciu tygodni.

Najdłużej, bo trzy miesiące trwało przygotowanie inwestycji. Potem przez miesiąc stawiano fundamenty nowego gmachu. Montaż całej konstrukcji trzykondygnacyjnego skrzydła, w którym oprócz centralnej sterylizatorni i oddziału intensywnej opieki medycznej znajdą się także cztery nowoczesne sale operacyjne zamknie się w tydzień.

Na koniec budynek zostanie wykończony i wyposażony w specjalistyczny sprzęt. Przewiduje się, że całość będzie gotowa i oddana do użytku w styczniu 2019 r. Wartość inwestycji wraz z wyposażeniem zintegrowanym wynosi 45 milionów złotych. Do tego należy dodać 9 mln zł na wyposażenie wolnostojące.

Więcej: www.expressilustrowany.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum