Łódź: Uniwersytet Medyczny szuka pieniędzy na rozbudowę centrum dydaktycznego, nie wyremontuje akademika

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 28 kwietnia 2020 07:20

Uniwersytet Medyczny w Łodzi rezygnuje z generalnego remontu akademika za 60 mln. Jak zapowiada rektor uczeni szpital prawdopodobnie będzie musiał wziąć kredyt by dokończyć drugi etap rozbudowy Centrum Kliniczno-Dydaktycznego.

Jedyna złożona oferta, która spełnia wymogi formalne, przekracza budżet o niemal 120 mln zł. Fot. strona UM w Łodzi

Na początku kwietnia rozstrzygnięto przetarg na drugi etap rozbudowy Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Z budżetu państwa uczelnia dostała na prace 453,7 mln zł. To jedna z największych inwestycji w łódzkiej służbie zdrowia.

Do przetargu zgłosiły się dwie firmy, ale tylko jedna spełniała wszystkie wymogi formalne. Konsorcjum firm Budomal (z siedzibą w Łodzi) i Warbud (z siedzibą w Warszawie) prace przy rozbudowie CKD wyceniło na 361 mln 648 tys. zł.

Uczelnia na ten etap planowała jednak przeznaczyć 242 mln 283 tys. To oznacza, że jedyna złożona oferta, która spełnia wymogi formalne, przekracza budżet o niemal 120 mln zł.

Uczelnia szukając pieniędzy na tę inwestycję rezygnuje między innymi z remontu akademika za 60 mln zł. Rektor UM prof. Radzisław Kordek, zapowiada, że szpital prawdopodobnie będzie musiał wziąć kredyt, być może w wysokości 40 mln zł na wyposażenie CKD.

Więcej: lodz.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum