Łódź: Uniwersytet Medyczny otworzył zespół poradni za 54 mln zł

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 stycznia 2020 16:40

Z udziałem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego Uniwersytet Medyczny w Łodzi otworzył w poniedziałek (27 stycznia) Zespół Poradni Specjalistycznych. Wartość inwestycji ulokowanej w kompleksie Centrum Kliniczno-Dydaktycznego uczelni i sfinansowanej przez Ministerstwo Zdrowia to 54 mln zł.

Łódź: Uniwersytet Medyczny otworzył zespół poradni za 54 mln zł
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Na całym świecie opieka ambulatoryjna jest trzonem opieki zdrowotnej, a oddziały szpitalne powinny być zarezerwowane dla tych najbardziej skomplikowanych, trudnych przypadków i pacjentów wymagających nasilonych działań medycznych. Chcemy zwiększyć dostępność do specjalistów, zrobić nielimitowane świadczenia, podwyższyć wycenę. (…) Dlatego bardzo mnie cieszy, że taki kompleks poradni powstał przy szpitalu uniwersyteckim jednej z najlepszych w kraju uczelni medycznych - podkreślił Szumowski, który w poniedziałek (27 stycznia) wziął udział w otwarciu zespołu poradni, ulokowanego w kompleksie Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Kilkanaście nowoczesnych poradni, które uzupełnią ofertę świadczeń specjalistycznych oferowanych przez sąsiadujący z nowym obiektem Centralny Szpital Kliniczny (CSK), powstało w ramach programu wieloletniego o wartości prawie 500 mln zł, zakładającego m.in. budowę izby przyjęć, dodatkowych poradni i oddziałów. Inwestycja, którą w całości sfinansowało Ministerstwo Zdrowia, kosztowała ponad 54 mln zł.

Na ponad 4,3 tys. mkw. znalazły się poradnie m.in. kardiologiczna, endokrynologiczna, reumatologiczna, chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej, a także punkt pobrań, biobank oraz poradnia podstawowej opieki zdrowotnej. Obiekt wyposażono w elektroniczny system kolejkowy z monitorami i tabletami przy wejściach do gabinetów. Jest on w pełni skomputeryzowany i przystosowany do nowych rozwiązań w ramach programu e-zdrowie.

- Nasi pacjenci będą korzystać z komfortowego - odpowiadającego standardom XXI w. - obiektu, który oprócz wygody, ma zapewnić przede wszystkim kompleksowość usług medycznych. Poza działalnością usługową poradnie będą również wykorzystywane w procesie kształcenia studentów - zaznaczył rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi prof. Radzisław Kordek.

Jak podkreśliła dyrektorka CSK Monika Domarecka, do tej pory poradnie mieściły się w 11 rozproszonych w różnych budynkach gabinetach, w których przyjmowało 104 lekarzy. Dzięki nowym kontraktom z NFZ do 16 zwiększyła się liczba poradni.

- Szpital rozszerza ofertę specjalistycznych świadczeń, od dzisiaj staje się ona jeszcze bardziej kompleksowa i dostępna. Nowe poradnie są doskonale wyposażone i tak zaprojektowane, aby obsługa i komunikacja z pacjentem odbywały się na coraz wyższym poziomie - dodała Domarecka.

W ubiegłym roku poradnie funkcjonujące w ramach CSK zrealizowały ponad 80 tys. wizyt lekarskich.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum