Łódź: Uniwersyteckie Centrum Pediatrii czeka duża inwestycja

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 08 lutego 2019 17:58

Uniwersyteckie Centrum Pediatrii w Łodzi - wchodzące w skład Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w tym mieście - to jedyna specjalistyczna placówka w regionie, w leczy się dzieci chore na raka. Placówka przygotowuje się do dużych inwestycji - podaje Gazeta Wyborcza.

Łódź: Uniwersyteckie Centrum Pediatrii czeka duża inwestycja
FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Na dobudowanym piętrze Uniwersyteckiego Centrum Pediatrii w Łodzi znajdzie miejsce nowy blok operacyjny i niewielki oddział. Na dachu powstanie lądowisko dla helikopterów.

Obecny blok operacyjny szpitala , który składa się z czterech sal operacyjnych (korzystają z niego okuliści, laryngolodzy i chirurdzy), nie spełnia nowoczesnych standardów. Jego remont, nawet gruntowny, nie pomoże, gdyż cały gmach szpitala wybudowano w latach 50. Do czteropiętrowego budynku zostanie  więc dobudowane jeszcze jedno piętro. W nowo powstałej kondygnacji znajdą się cztery sale operacyjne i niewielki oddział z ośmioma miejscami.

Dyrekcja szpitala liczy na to, że budowa bloku operacyjnego wraz z małym oddziałem i lądowiskiem dla helikopterów rozpocznie się po 2020 roku. Szpital obecnie stara się o dofinansowanie z Unii Europejskiej i Ministerstwa Zdrowia na tę inwestycję. Część kosztów pokryje szpital. Budowa kosztować będzie ok. 30 mln zł.

Więcej: lodz.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum