Łódź: "Kopernik" stanie się centrum urazowym

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 22 maja 2010 19:11

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Kopernika w Łodzi będzie centrum urazowym. Tak zadecydował wojewoda, a decyzję zatwierdziło ministerstwo zdrowia. Szpital otrzyma solidny zastrzyk unijnych pieniędzy.

Ta decyzja oznacza, że do placówki przy ul. Pabianickiej będą trafiać ofiary najcięższych wypadków z regionu. Chodzi o to, by w jednym szpitalu zostali zbadani i leczeni przez specjalistów: ortopedów, neurochirurgów, anestezjologów.

Za 10 mln zł w szpitalu pojawią się m.in.: nowy tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny, stoły operacyjne, ultrasonografy, respiratory i wiele drobniejszego sprzętu medycznego.

– Centrum nie będzie nowym oddziałem – zastrzega Wojciech Szrajber, dyrektor "Kopernika". – Chodzi o stworzenie sprawnej struktury organizacyjnej z tego, czym dysponujemy.

Pacjenci zakwalifikowani do leczenia w centrum tak jak pozostali będą przyjmowani w szpitalnym oddziale ratunkowym. Ale żeby nie musieli czekać na udzielenie pomocy, stale będzie dyżurował zespół specjalistów, którzy od ręki będą zajmować się najbardziej potrzebującymi pomocy.

Centrów urazowych będzie w Polsce 13.

Więcej w Gazecie Wyborczej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum