Łódź: 53 mln zł na przebudowę szpitala im. Jonschera

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 listopada 2012 14:48

53 mln zł ma kosztować przebudowa i modernizacja Szpitala im. Karola Jonschera w Łodzi - poinformował w piątek (30 listopada) wiceprezydent miasta Krzysztof Piątkowski. - Chcemy, aby szpital był flagową, miejską placówką przez kolejne lata - zaznaczył. 9,5 mln zł na inwestycję ma przekazać miasto, pozostałą część stanowić będą środki własne lecznicy oraz kredyt.

Łódź: 53 mln zł na przebudowę szpitala im. Jonschera

Inwestycja powinna się zakończyć się w 2016 r. W tym czasie przebudowany zostanie jeden ze szpitalnych obiektów.

Projekt przewiduje również wybudowanie nowego pawilonu bloków operacyjnych i wyposażenie go w sprzęt medyczny. Powstanie też rezerwowe źródło zasilania szpitala w wodę pitną. W związku z tym uruchomiona będzie istniejąca studnia głębinowa i wybudowana stacja uzdatniania wody. 

Szpital im. Jonschera powstał w drugiej połowie lat 80. XIX wieku. Od samego początku należał do najnowocześniejszych i najlepiej zorganizowanych placówek w Królestwie Polskim. Miał oświetlenie elektryczne oraz bieżącą zimną i ciepłą wodę. 

Obecnie funkcjonują w nim m.in. oddziały chorób wewnętrznych z kardiologią, neurologiczny, okulistyczny, chirurgii ogólnej, ratunkowy i ginekologiczny. Lecznica ma 355 łóżek. 

Rocznie w placówce hospitalizowanych jest ponad 12 tys. pacjentów oraz udzielanych ponad 30 tys. porad. 


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum