×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Łódź: 40 mln zł na inwestycje w szpitalu im. Kopernika i w Centrum Leczenia Chorób Płuc

Autor: • Źródło: PAP02 lutego 2023 15:08

Dwa wojewódzkie szpitale w Łodzi – Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika i Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji – otrzymały łącznie 40 mln zł z programu UE na walkę ze skutkami pandemii. Dzięki nim w obu placówkach powstaną nowe poradnie i oddziały.

Łódź: 40 mln zł na inwestycje w szpitalu im. Kopernika i w Centrum Leczenia Chorób Płuc
Wicemarszałek województwa łódzkiego Piotr Adamczyk (L) i dyrektor szpitala dr n. med. Waldemar Kowalczyk. Fot. PAP/Roman Zawistowski
  • Umowy na przekazanie łącznie 40 mln zł z programu unijnego REACT-EU z wicemarszałkiem woj. łódzkiego Piotrem Adamczykiem podpisali w czwartek dyrektorzy dwóch placówek w Łodzi
  • To Wojewódzkie Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika oraz Wojewódzkie Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji
  • Dzięki tym pieniądzom w obu placówkach powstaną nowe poradnie i oddziały

Rozbudujemy poradnie, powstaną izolatki

Umowa ze szpitalem im. Kopernika zakłada modernizację i przebudowę gabinetów ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, w szczególności pracowni endoskopowej, których koszt szacuje się na 15 mln zł, i rozbudowę Wojewódzkiej Poradni Hematologicznej i utworzenie Oddziału Intensywnej Opieki Hematologicznej za blisko 19 mln zł.

- Powstanie 14 nowych pomieszczeń, w tym osiem atestowanych izolatek. Rozbudujemy też poradnie chorób nowotworowych układu pokarmowego, w tym jelita grubego - zapowiedział dyrektor placówki Andrzej Kasprzyk.

Z kolei pieniądze, które trafiły do Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji, pomogą stworzyć nowoczesny Oddział Rehabilitacji Pulmonologicznej z 22 łóżkami.

- Zaaranżujemy w tym celu istniejącą przestrzeń, uzupełniając ją dobudową części obiektu" - wyjaśnił dyrektor Centrum Waldemar Kowalczyk.

- W czasie pandemii pacjenci mieli nie tylko ograniczony dostęp do służby zdrowia, ale sami mniej chętnie przychodzili do szpitali, obawiając się zakażenia. Teraz nadrabiają zaległości, co tworzy kolejki i większe potrzeby ze strony placówek medycznych - podkreślił wicemarszałek Adamczyk.

Szpitale mają czas na wykorzystanie pieniędzy do końca tego roku, ale obaj dyrektorzy zadeklarowali, że poradzą sobie z tak krótkim terminem.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze