Łódź: 39-letnie zmagania z budową Centrum Kliniczno-Dydaktycznego bliskie finału

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 13 sierpnia 2013 18:01

Zbliża się finał budowy Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obecnie trwa odbiór techniczny budynku - informuje Gazeta Wyborcza.

Łódź: 39-letnie zmagania z budową Centrum Kliniczno-Dydaktycznego bliskie finału
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Władze uczelni spodziewają się, że w ciągu kilku dni dostaną pierwsze pozwolenia na użytkowanie części kompleksu. Do otwarcia gotowe są części zaplecza technicznego: wózkownia i łącznik, w którym ma się odbywać podziemny transport. W pozostałej części Centrum Kliniczno-Dydaktycznego roboty budowlane zostały zakończone. Przez kilka tygodni potrwają jeszcze prace adaptacyjne. Jesienią gotowy do odbioru technicznego ma być cały obiekt.

W Uniwersytecie Medycznym mówi się, że szpital najpóźniej w listopadzie powinien zostać dopuszczony do użytkowania przez nadzór budowlany, straż pożarną i sanepid. Otwarcie CKD planowane jest na początku 2014 roku.  Wcześniej ruszyć mają Zakłady: Diagnostyki Obrazowej i Genetyki Medycznej.

Wiosną przyszłego roku UM planuje otworzyć pierwsze szpitalne oddziały. Na początek do CKD zostaną przeniesione kliniki niezabiegowe. Jako jedne z pierwszych przy ul. Czechosłowackiej znajdą się kliniki nefrologii i diabetologii, działające obecnie w szpitalu im. Barlickiego.

Więcej: gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze