Łódź: 2 grudnia otwarcie przychodni leczącej medyczną marihuaną

Autor: JW/Rynek Zdrowia • • 29 listopada 2019 14:55

Od poniedziałku (2 grudnia) w przychodni Cannabis Clinic łódzcy pacjenci będą mogli otrzymać receptę na dobraną dawkę konopi indyjskich. To jedna z kilku takich przychodni w Polsce i pierwsza w woj. łódzkim.

Łódź: 2 grudnia otwarcie przychodni leczącej medyczną marihuaną
FOT. Shutterstock

Jak informuje nas Paweł Bogaczewicz, rzecznik kliniki, intensywna akcja marketingowa dot. otwarcia przychodni trwa miesiąc (od początku listopada br.). Dodaje, że już na jej początku zaczęli zgłaszać się pacjenci, a obecnie zainteresowanie jest bardzo duże. - Powstała strona internetowa kliniki, zorganizowano konferencję prasową, informowano o otwarciu w mediach społecznościowych - wylicza.

Podczas wizyty lekarz po zapoznaniu się z dotychczasowym przebiegiem choroby oraz wywiadzie i badaniu pacjenta, kwalifikuje go do odpowiedniej formy konopnej terapii. Po otrzymaniu recepty chory może ją zrealizować w każdej aptece.

Pacjent otrzymuje też imienny certyfikat z pieczątką lekarza prowadzącego uprawniający do używania konopi w celach medycznych. Może go pokazywać policji w razie kontroli.

"Jednym z założycieli Cannabis Clinic jest łódzki ginekolog Jacek Orłowski, który jest przekonany o skuteczności medycznej marihuany w różnych schorzeniach" - zaznacza Dziennik Łódzki. 

Gram medycznej marihuany w aptece  kosztuje ok. 65 zł. Szacuje się, że w przypadku pacjentów stosujących leczniczą marihuanę do walki z bólem i "zużywających" 15 gramów suszu miesięcznie, koszt leczenia w tym czasie wyniesie ok. 1 tys. złotych.

Jak jednak podkreśla Bogaczewicz, w szacowaniu należy być bardzo ostrożnym, bo ostateczna cena zależy od bardzo wielu czynników, a leczenie każdego chorego jest indywidualne.

- Koszt terapii może być sporo mniejszy niż 1 tys. zł, ale może być też większy. Jedno opakowanie suszu o wadze 5 gramów to koszt w aptece ok. 300 zł i może wystarczyć nawet na miesiąc - konstatuje.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum