Łódź: 100 mln zł na modernizację i rozbudowę Centrum Onkologii i Traumatologii

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 lipca 2017 14:47

W przyszłym roku rozpocznie się kolejny etap modernizacji i rozbudowy Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi, co ma poprawić wykrywalność i skuteczność terapii. Na ten cel specjalistyczna placówka pozyskała ok. 100 mln zł dofinansowania z funduszy UE.

Łódź: 100 mln zł na modernizację i rozbudowę Centrum Onkologii i Traumatologii
Prace budowlane rozpoczną się w 2018 r. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

O planowanych inwestycjach w Wojewódzkim Wielospecjalistycznym Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi sfinansowanych w większości z unijnych funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 poinformowano podczas poniedziałkowej (10 lipca) konferencji prasowej.

- Przez ostatnie osiem lat dzięki unijnym środkom w tym szpitalu udało się już wiele zrobić, ale obecnie stawiamy przysłowiową kropkę nad i. Jest nią ponad 100 mln zł przeznaczone na dwa projekty - pierwszy na modernizację części onkologicznej, a drugi na modernizację ogólnodostępnej części szpitala. Chcielibyśmy, żeby za kilka lat można było mówić o istotnym spadku wskaźników zapadalności na choroby nowotworowe - mówił marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

Dodał, że to dwa sztandarowe wnioski, które uzyskały dofinansowanie z RPO w konkursie na poprawę infrastruktury placówek medycznych. Wsparcie otrzymają też: Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie (26,5 mln zł), Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi (12,7 mln zł) i Szpital Powiatowy w Radomsku (6,2 mln). W sumie rozdysponowano ponad 146 mln zł.

Jak wyjaśnił Wojciech Szrajber, dyrektor łódzkiego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika, inwestycja o łącznej wartości ok. 140 mln zł będzie kolejnym etapem trwającej już modernizacji szpitala.

Poinformował, że obejmie ona m.in. budowę nowego obiektu, w którym będzie funkcjonowała Wojewódzka Przychodnia Onkologiczna i izba przyjęć, remont dwóch Oddziałów Chirurgii Onkologicznej oraz Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, modernizację bloków operacyjnych, powiększenie z 15 do 35 łóżek intensywnej terapii. Specjalistyczna placówka zostanie również wyposażona w nowoczesny sprzęt medyczny.

Prace mają rozpocząć się w przyszłym roku i zakończyć do 2021 r.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum