Limanowa: umowa na budowę oddziału geriatrycznego podpisana

Autor: Limanowa.in/Rynek Zdrowia • • 23 maja 2019 10:20

Szpital Powiatowy im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej zawarł umowę z wykonawcą na budowę centrum leczenia chorób osób w podeszłym wieku.

Limanowa: umowa na budowę oddziału geriatrycznego podpisana
W ramach umowy zostanie przebudowany istniejący budynek bloku operacyjnego. Fot. Archiwum

 Wykonawca wyłoniony w drodze przetargu to konsorcjum firm F.H.U.B. ZŁOCKI z Kamionki Wielkiej i PPHU Bogdan Romanek ze Starego Sącza. Koszt inwestycji to 9 mln 635 tys. zł. Kwota dofinansowania z funduszy unijnych wyniesie 7 mln 204 tys. zł. Wkład własny, pokryty przez samorząd powiatu limanowskiego - 3 mln 543 tys. zł - informuje serwis limanowa.in.

W ramach umowy zostanie przebudowany istniejący budynek bloku operacyjnego. Prace budowlane rozpoczną się od robót związanych ze wzmocnieniem fundamentów bloku, obłożenia słupów płytami ogniochronnymi w poziomie piwnic i parteru. Następnie prowadzone będą prace remontowe w poziomie parteru (poziom II). Kolejnym etapem będzie dobudowa szybu windowego, następnie nadbudowa bloku o dwie kondygnacje, w których znajdą się poradnie i oddział geriatryczny. Planuje się uruchomienie 64 łóżek na oddziale.

Wymieniona zostanie także stolarka okienna i drzwiowa, instalacje elektryczne, sanitarne, gazów medycznych i wentylacji. Ukończenie prac remontowych ma nastąpić w listopadzie przyszłego roku.

Więcej: limanowa.in

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum