Limanowa: szpital przeznaczy 3 mln zł na centralną sterylizatornię

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 05 sierpnia 2018 16:38

Od kwietnia br. trwają prace związane z adaptacją części pomieszczeń Szpitala Powiatowego w Limanowej, z przeznaczeniem na centralną sterylizatornię. Inwestycja ma zakończyć się w kwietniu przyszłego roku. Przedsięwzięcie kosztować będzie 3 mln zł.

Limanowa: szpital przeznaczy 3 mln zł na centralną sterylizatornię
Trwają prace adaptacyjne w pomieszczeniach przyszłej sterylizatorni; FOT. www.szpitallimanowa.pl

Jest to kompleksowa przebudowa, obejmująca nie tylko prace budowlane, ale również dostawę wyposażenia wraz z oprogramowaniem. Dotychczasowy punkt sterylizacji zlokalizowany był na IV piętrze, przy Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii, jednak z uwagi na rosnące potrzeby szpitala, okazał się niewystarczający - podaje serwis limanowa.in.
 
Roboty prowadzone są w podziemiach nowego bloku operacyjnego, w pomieszczeniach gdzie dotychczas znajdowały się szatnie personelu medycznego.
 
- Przeprowadzono już roboty rozbiórkowe (odbicie tynków, skucie posadzek, rozbiórka niektórych istniejących ścianek, wykucie otworów okiennych), zamontowano nowe okna, wybudowano nowe ścianki działowe, dzięki czemu wydzielone zostały pomieszczenia niezbędne do właściwego funkcjonowania sterylizatorni. Rozpoczęto również przebudowę istniejącej sieci wodociągowo-kanalizacyjnej i instalacji elektrycznej - informuje szpital na swojej stronie.

W nowej sterylizatorni będą wydzielone specjalne strefy, takie jak m.in.: komora przyjęć, mycie i dezynfekcja wózków, strefa sterylna, strefa czysta. Zlokalizowany będzie tam również: magazyn, pomieszczenie porządkowe, pomieszczenie higieniczno-sanitarne, stacja uzdatniania wody dla potrzeb urządzeń, śluza fartuchowa, pokój socjalny.

Inwestycja realizowana jest ze środków własnych szpitala.

Więcej: limanowa.in

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum