Limanowa: niepewny los centrum balneologii

Autor: Limanowa.in/Rynek Zdrowia • • 10 kwietnia 2018 09:41

Centrum Rekreacji i Balneologii w Porębie Wielkiej miało być uruchomione już rok temu. Kiedy to się stanie, wciąż nie wiadomo. W zakładzie nadal brakuje najważniejszej rzeczy - solanki.

FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Do budynku ma ją doprowadzić rurociąg, za budowę którego powiat limanowski zapłacił prawie milion złotych. Problem w tym, że przy projektowaniu przyłącza zapomniano o przyłączu do odwiertu. Braki w dokumentacji wykryto w trakcie realizacji inwestycji. Samorząd liczył, że za zaprojektowanie i wykonanie brakującej instalacji trzeba będzie zapłacić około 220 tys. zł. Cena z przetargu okazała się znacznie wyższa - podaje serwis limanowa.in.

Starostwo ze względu na różnice tych kwot unieważniło przetarg. Dotąd, kolejnego nie ogłoszono. Brakuje też  kontenera z systemem pomiarowym do poboru i analizy ścieków przemysłowych.

Brak solanki i możliwości zrzucenia ścieków nie są największymi problemami inwestycji. Najgorsze jest bowiem to, że nadal nie ma na nią żadnego pomysłu - Rada Powiatu nie podjęła wciąż decyzji co do dalszego zagospodarowania obiektu, w tym formy funkcjonowania.

Na ośrodek balneologii w Porębie Wielkiej powiat wydał już ponad 14 mln 627 tys. zł . 

Więcej: www.limanowa.in

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum