Leszno: unijne pieniądze wspomogą szpital

Autor: Radio Eska/Rynek Zdrowia • • 27 marca 2018 11:16

Wśród wielu beneficjentów, którzy otrzymali dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego jest Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie. Kwota dofinansowania to ponad 5 milionów złotych.

Leszno: unijne pieniądze wspomogą szpital. FOT. Ken Teegardin/Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

Pieniądze zostały przeznaczone na „Zakup aparatury i sprzętu medycznego oraz na adaptację pomieszczeń pod pracownię Hemodynamiki Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie”.

Jak przekonuje Tomasz Karmiński, dyrektor lecznicy, bez pieniędzy z programu operacyjnego placówka nie byłaby w stanie z własnych środków zrealizować swoich inwestycji - budowy drugiej pracowni hemodynamicznej, która jest obecnie na etapie przetargu mającego wyłonić dostawcę urządzenia. 

Jak tłumaczy z kolei Arkadiusz Derkacz, który koordynuje pracę pracowni hemodynamiki, często zdarza się sytuacja, że konieczne jest wykonanie dwóch zabiegów jednocześnie i istnieje potrzeba uruchomienia drugiej pracowni. Jedna z nich służyłaby pacjentom z zawałami serca, natomiast w drugiej wykonywane byłyby zabiegi implantacji stymulatorów serca, naprawy naczyń obwodowych, ewentualnie neuroradiologiczne.

Więcej: www.eska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum