Legionowo: trwa budowa szpitala. Pierwsi pacjenci w połowie 2022 r.

Autor: tulegionowo.pl/Rynek Zdrowia • • 06 grudnia 2019 09:15

Budowa szpitala, który będzie filią Wojskowego Instytutu Medycznego w Legionowie, ruszyła w pierwszej połowie października. Podstawowym źródłem finansowania przedsięwzięcia są fundusze resortu obrony narodowej. Całkowity koszt inwestycji to ponad 160 mln zł.

Legionowo: trwa budowa szpitala. Pierwsi pacjenci w połowie 2022 r.
Obecnie wykonywane są roboty związane z posadowieniem obiektu Fot. Shutterstock

Zakończono już prace związane z wykopami pod fundamenty obiektu. Obecnie wykonywane są roboty związane z posadowieniem: betony podkładowe, zbrojenie, betony konstrukcyjne. Montowane jest uziemienie, systemy kanalizacji w postaci kolektorów oraz zbrojenie ścian poziomu minus jeden - informuje serwis Tu Stolica.

Harmonogram prac zakłada, że budynek w stanie surowym, wraz z pokryciem dachowym, będzie gotowy w trzecim kwartale przyszłego roku. Prace wykończeniowe, wykonanie elewacji budynku i zagospodarowanie terenu potrwają do końca 2021 roku. Do połowy 2022 roku szpital zostanie wyposażony i rozpocznie działalność.

Budynek, połączony z istniejącą Wojskową Specjalistyczną Przychodnią Lekarską łącznikiem, będzie miał pięć kondygnacji naziemnych i podziemny parking. W nowym szpitalu zaplanowano oddziały: kardiologii i chorób wewnętrznych z pracownią interwencyjnego leczenia ostrych zespołów wieńcowych, okulistyki, chirurgii, ginekologii, intensywnej opieki medycznej. W strukturze szpitala została zaplanowana izba przyjęć z 10-łóżkowym interdyscyplinarnym oddziałem obserwacyjnym, przeznaczonym dla pacjentów z nagłymi zachorowaniami. Powstaną także pracownie diagnostyki endoskopowej, obrazowej i laboratoryjnej.

Legionowska placówka będzie przygotowana do hospitalizacji 90 pacjentów.

Więcej: tustolica.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum