defence24.pl/Rynek Zdrowia | 04-08-2019 11:25

Legionowo: szpital wojskowy z pozwoleniem na budowę

W Legionowie (Mazowieckie) ma powstać nowy wojskowy szpital, który będzie filią Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. W piątek (2 sierpnia) starosta legionowski podpisał pozwolenie na budowę.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak przypomniał minister Mariusz Błaszczak szpital będzie służył żołnierzom Wojska Polskiego, szczególnie z nowo tworzonej 18. Dywizji Zmechanizowanej, ale także będzie służył mieszkańcom Legionowa i powiatu legionowskiego. Szef MON zwrócił uwagę, że dzięki nowej placówce opieki medycznej, mieszkańcy Legionowa będą mogli korzystać również z tego potencjału, jaki tworzy Wojsko Polskie.

Nowy wojskowy szpital zostanie zbudowany na części działki użytkowanej obecnie przez Wojskową Specjalistyczną Przychodnię Lekarską SPZOZ. Nowy szpital będzie filią Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Według założeń, szpital będzie przystosowany do jednoczesnej hospitalizacji 90 pacjentów. Będzie miał 5 kondygnacji naziemnych i podziemny parking. W ramach nowej inwestycji planowane jest także utworzenie bloku operacyjnego, składającego się z 2 sal operacyjnych oraz oddziałów szpitalnych. Zatrudnienie w nowym szpitalu znajdzie blisko 250 osób - lekarzy, pielęgniarek oraz inny personel medyczny i pomocniczy. Podstawowym źródłem finansowania inwestycji będą środki resortu obrony narodowej.

Minister poinformował także, że funkcjonująca dziś w Legionowie wojskowa przychodnia zostanie zintegrowana ze szpitalem i będzie dalej działała na rzecz mieszkańców.

Więcej: defence24.pl