Łęczna: rozbudowa szpitala powinna zakończyć się w 2020 roku

Autor: kurierlubelski.pl/Rynek Zdrowia • • 11 marca 2019 20:00

Koszt rozbudowy Szpitala Powiatowego w Łęcznej szacowany jest na około 10 mln złotych. Szpital sfinansuje ją z własnych środków. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja może zakończyć się już pod koniec 2020 roku.

Łęczna: rozbudowa szpitala powinna zakończyć się w 2020 roku
Łęczna: rozbudowa szpitala powinna zakończyć się w 2020 roku. Fot. Archiwum

Krzysztof Bojarski, dyrektor szpitala w Łęcznej, wyjaśnia, że planuje dobudowanie dwóch kondygnacji - każda o powierzchni jednego tysiąca metrów kwadratowych. Połączone będą z obecnym budynkiem za pomocą łączników.

W dobudowanej części znajdzie miejsce zakład opiekuńczo-leczniczy, który obecnie znajduje się w Puchaczowie oraz oddział rehabilitacji. Dzięki tej inwestycji liczba łóżek na rehabilitacji zwiększy się z 18 do 32. Natomiast w zakładzie opiekuńczo-leczniczym wzrośnie z 28 do aż 84 łóżek.

Obecnie trwają prace nad ustaleniem koncepcji funkcjonalno-użytkowej budynku. W połowie roku ma zostać ogłoszony przetarg na wykonawcę inwestycji.

Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 10 mln złotych. Szpital sfinansuje rozbudowę z środków własnych. Fundusze na ten cel są zabezpieczone. Dyrektor zaznacza, że lecznica notuje od kilku lat dodatni wynik finansowy.

Czytaj: kurierlubelski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum