Kurier Poranny/Rynek Zdrowia | 31-08-2018 09:27

Łapy: za pieniądze z budżetu szpital kupi nowy sprzęt

W czwartek (30 sierpnia) u wojewody podlaskiego podpisana została umowa na dofinansowanie wyposażenia bloku operacyjnego i pracowni endoskopii Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łapach w niezbędny sprzęt. Milion złotych dotacji pochodzi z budżetu państwa.

Fot. materiały prasowe (zdjęcie ilustracyjne)

Dotacja będzie uzupełnieniem trwającej rozbudowy szpitala. Na powierzchni 1600 mkw. znajdzie się blok operacyjny z oddziałem chirurgii oraz pracownia endoskopii. Powstanie też oddział anestezjologii i intensywnej terapii. Teraz, dzięki budżetowym środkom będzie można wyposażyć je w odpowiedni sprzęt.

Cały projekt szacowany jest na 1 ,25 mln zł. Dzięki niemu wzrośnie liczba zabiegów operacyjnych, szczególnie ortopedycznych na stawie kolanowym i biodrowym. Szpital rozszerzy też działalność o badania przewodu pokarmowego.

Wcześniej, bo w połowie lipca zarząd województwa podlaskiego przyznał szpitalowi 3,4 mln zł dotacji. Dzięki temu powstaną poradnie: kardiologiczna, urazowo-ortopedyczna i chorób płuc oraz pracownia badań nieinwazyjnych serca i sala intensywnej opieki medycznej na oddziale chorób wewnętrznych i diabetologii.

Rozbudowa szpitala ma się zakończyć 30 września. Nowy budynek zostanie otwarty w styczniu 2019 r. Inwestycja kosztuje 15 mln zł.

Więcej: www.poranny.pl