Łańcut: szukają wspólnika do rozbudowy szpitala

Autor: DK/Rynek Zdrowia • • 14 czerwca 2010 14:30

25 czerwca mija termin składania ofert dla inwestorów zaproszonych do współpracy przy rozbudowie Szpitala Powiatowego w Łańcucie. Do tej pory wpłynęła jedna poważna oferta.

- To jedna z firm budowlanych, która działa m.in. na rynku medycznym i może współpracować na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego. Jest także wiele zapytań telefonicznych. Chcemy, żeby zainteresowane podmioty przedstawiły swoją koncepcję współpracy: może to być właśnie PPP, leasing, dzierżawa, utworzenie spółki celowej albo dokapitalizowanie naszej, czy nawet forma pożyczki – powiedziała portalowi rynekzdrowia.pl dyrektor projektu Magdalena Kolek z Centrum Medycznego w Łańcucie Sp. z o.o.

Nowy budynek szpitala ma być dobudowany do istniejącego oddziału wewnętrznego. W ramach inwestycji należy uwzględnić budowę bloku operacyjnego, oddziału intensywnej terapii, centralnej izby przyjęć, oddziałów łóżkowych: ginekologiczno-położniczego z blokiem porodowym i oddziałem neonatologicznym, chirurgicznego, ortopedycznego oraz pediatrycznego, a także całego zaplecza diagnostycznego z rtg, rezonansem, tomografem, pracownią endoskopii. Razem około 7 tys. mkw i 80 łóżek.

- Podstawową przyczyną jest fakt, że obecne pomieszczenia szpitalne i zabiegowe w większości przypadków nie spełniają wymogów Ministerstwa Zdrowia. Z naszej strony ewentualnym inwestorom możemy zaoferować zabudowane nieruchomości gruntowe, położone w centrum Łańcuta o powierzchni około 4 ha, które mogą zostać przeznaczone na cele handlowe, usługowe itd. - mówi Magdalena Kolek. - Zgodnie z opracowanym studium programowo-przestrzennym, oszacowano koszt całej inwestycji na około 53 mln zł. Ale to wstępne wyliczenia kosztów, które mogą okazać się nawet niższe.

Szpital Powiatowy w Łańcucie działa jako spółka z o.o. pod nazwą Centrum Medyczne w Łańcucie od 1 lipca 2009 roku. Jej właścicielem jest powiat łańcucki. Szpital dysponuje 279 łóżkami na 15 oddziałach. Rocznie hospitalizuje średnio 12 tys. pacjentów i jest to 1/6 mieszkańców powiatu łańcuckiego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum